"Drogi Czytelniku!  Jeśli te rozważania pobudziły Cię do refleksji, pomogły zrozumieć niektóre  sprawy w Twoim życiu, to - jeśli chcesz -  napisz do nas o tym. Jeżeli wyrazisz  zgodę opublikujemy je na naszej stronie. Te wypowiedzi ukażą, jak mocno różaniec związany jest z życiem każdego z nas".

 

Tajemnica I - Zwiastowanie NMP.

 

Oto ja - służebnica Pańska, niech mi sie stanie według twego słowa. (ŁK, 1,38)

Tak określiła siebie Maryja. A co ja mogę powiedzieć o sobie, jak przedstawiłbym/przedstawiłabym  się Bożemu posłańcowi? 

 

Tajemnica II - Nawiedzenie św. Elżbiety.

 

 

Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane ci od Pana.( Łk 1,45) 

Które słowa Boże zawarte w Biblii odebrałem/am jako skierowane bezpośrednio do mnie? Którym uwierzyłem/am? Czy już się spełniły? Czy nadal czekam?   

 

Tajemnica III - Narodzenie Pana Jezusa.

 

W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara. (Łk2,1a)

Żadne urzędowe decyzje nie sa w stanie udaremnić Bożego powołania mnie do świętości. Ale mogą je ukonkretnić, skierować mnie tam, gdzie owo powołanie sie wypełni. Które nakazy władz zwierzchnich ( może początkowo trudne do zaakceptowania) w konsekwencji doprowadziły do pogłębienia mojej wiary? Czy dziś widze w tym Bożą Opatrzność? 

 

Tajemnica IV - Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni.

 

A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu. ( Łk 2,35)

Cierpienie nieraz jest ceną poznania prawdy o drugim człowieku, o sobie samym. Jeśli było tak w moim życiu, czy umiem za to dziekować Bogu?

 

Tajemnica V - Odnalezienie Pana  Jezusa w świątyni.

 

A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu. (Łk 2,51)

Maryja nie zapomniała wydarzeń minionych, ale chowała je wiernie: nie upiększając, nie wyolbrzmiając, nie uciekając do nich od codzienności. Żyła teraźniejszością, która dzięki przeszłości stawała się bardziej zrozumiała. A jak ja traktuję przeszłość moją i mojej rodziny?

EWA KRAKOWCZYK