Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2016. (ogólna i ewangelizacyjna)

oraz intencje leśne.

 

Drogi Czytelniku!

Ty również - w dowolnym miesiącu - możesz napisać i wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. intencję dotyczącą Ciebie lub Twoich bliskich. Zostanie ona dodana - z zachowaniem zasad prywatności - do intencji szczegółowych.

 

Ogólna: Aby rodziny przeżywające trudności otrzymywały konieczne wsparcie, a dzieci mogły wzrastać w zdrowym i pogodnym środowisku.

Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie dyskryminowani lub prześladowani z powodu swojej wiary byli wciąż silni i wierni Ewangelii dzięki nieustannej modlitwie całego Kościoła.

Ogólna leśna. W intencji rządzących lasami: o zdrowie dla nich i ich rodzin, o Boże Błogosławieństwo i opiekę Maryi, o światło Ducha Św. w podejmowaniu decyzji.

Szczegółowa leśna. W intencji nas samych tworzących Leśną Różę Różańcową, o wiarę nadzieję i miłość oraz o Boże Błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin,

- o łaskę wiary i zdrowia dla Eugeniusza,

- w intencji Zbyszka - z okazji imienin - o Boże Błogosławieństwo,   zdrowie, wszelkie potrzebne łaski,

- w intencji ks. Lucjana, który głosi rekolekcje - o dary Ducha Świętego, siły, zdrowie, wszelkie potrzebne łaski, 

- o dar życia wiecznego dla ŚP. Józefa, Przyjaciela Pustelni Złotego Lasu,

- za wszystkich chorych leśników: tych którzy cierpią w domu, którzy przebywają w szpitalach i szukają zdrowia w sanatoriach. Panie Jezu Chryste wysłuchaj próśb i błagań wszystkich chorych leśników. Dodaj im otuchy, rozjaśnij pokrzyżowane chorobą drogi. Pomnóż w nich wiarę, nadzieję i obdarz łaską zdrowia,

- z okazji Wielkiego Czwartku, pamiątki ustanowienia kapłaństwa, chcemy złożyć Wam Kapłani najserdeczniejsze życzenia i podziękowanie za Waszą obecność. Pragniemy Wam życzyć Bożej radości, aby towarzyszyła Wam w każdym dniu posługi, oraz wielu życzliwych serc ludzkich gotowych przyjść z pomocą w głoszeniu Dobrej Nowiny, by droga, na którą zaprosił Was Chrystus – Najwyższy Kapłan była dla Was drogą ku świętości.

Modlitwą naszą obejmujemy wszystkich kapłanów, a szczególnie ks. Lucjana – ojca duchowego DSL, ks. Wiesława - Dyrektora Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, ks. Jana – kapelana Pustelni Złotego Lasu oraz ks. Franciszka – duszpasterza leśników kieleckich,

- o łaskę życia wiecznego dla ŚP. Macieja,