Rozważania EWY na WIELKI TYDZIEŃ

 

Wielki Czwartek

Jezu! Aby być blisko mnie, uniżyłeś się tak dalece, że nie tylko przyjąłeś postać człowieka, ale stajesz się chlebem - małym, niepozornym opłatkiem, stajesz się winem ukrytym w kielichu. Pozwoliłeś, aby ten cud dokonywał się w ludzkich, kapłańskich dłoniach.
Wszystko zrobisz, aby być blisko mnie!
A co ja robię, aby choć zbliżać się do Ciebie?  
 
 
Wielki Piątek
 
"Wykonało się" (Jan 19, 30)
Nie, że się "skończyło", "zamknęło", ale "WYKONAŁO". Trzydzieści trzy lata ziemskiego życia starczyły Ci Jezu, aby wykonać wszystko, co było wolą Ojca. Nieważne ile mam lat. Śmierć może przyjść w każdej chwili. Nie chodzi o to, by poznać datę jej wizyty, ale by powitać ją Twoim stwierdzeniem, że w mym życiu WYKONAŁO SIĘ wszystko co było wolą Ojca.
 
 
Wielka Sobota
 
"ŚWIATŁO CHRYSTUSA"
(z liturgii Wielkiej Soboty)
 
     Zapalone od paschału światło przekazujemy stojącym obok nas , oni następnym i tak aż cały półmrok kościoła wypełniony zostaje ŚWIATŁEM CHRYSTUSA.
       Jezu! Czy na pewno przekazuję Twoje światło? Czy patrząc na mnie ludzie dostrzegają Ciebie? 
 
 
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 

PUSTY GRÓB

     Grób był pusty, kamień odwalony. To fakty, które uznać musiały nie tylko niewiasty, ale także strażnicy  i przez nich powiadomieni faryzeusze. Ale jedynie kobiety przyjęły i głosiły prawdę, o tym dlaczego  grób był pusty. Żołnierze i arcykapłani postanowili  znów zamordować PRAWDĘ, na powrót umieścić ją w grobie, kłamstwem przykryć jego pustkę.

      Jezu! Pomóż mi zachować wierność prawdzie, całej prawdzie i tylko jej we wszystkich dziedzinach mego życia.