W dniach 10-11 grudnia 2022r. odbyły się w Rytwianach w Pustelni Złotego Lasu rekolekcje adwentowe dla Leśników.

            W spotkaniu, które prowadził Ks. dr Lucjan Bielas uczestniczyło 48 leśników z całej Polski, a tematem rekolekcji było: „… Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie Syn Człowieczy przyjdzie”.

            Rekolekcyjne rozważania Ks. Lucjana oparte były przede wszystkim na Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 11, 2-11), w której Jan Chrzciciel wysyła swoich uczniów do Jezusa z zapytaniem czy jest On oczekiwanym Mesjaszem. Jan wiedział jaka jest odpowiedź na to pytanie ale chce, aby odpowiedzieli na nie osobiście i w prawdzie także jego uczniowie. Jan nie chce im niczego narzucać, bo wie, że każdy indywidualnie i bez przymusu powinien poznać Jezusa i przekonać się o Jego zbawczej misji. Uczniowie Jana widząc dziejące się wokół Jezusa znaki i cuda wracają ubogaceni i pełni zapału do zmiany rzeczywistości.

            Płynące od Jana Chrzciciela wezwanie do nawrócenia, zmiany myślenia i uczciwości po osobistym spotkaniu z Chrystusem jest ciągle aktualne i ponadczasowe.

Ubogaceni słowem, które kierował do nas nasz duchowy przewodnik Ks. Lucjan wróciliśmy do naszej leśnej i indywidualnej rzeczywistości pełni wiary, że spotkanie z Jezusem może zmieniać także nasze życie.

            W czasie rekolekcji mieliśmy możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty, a także adoracji Najświętszego Sakramentu.

            Jesteśmy wdzięczni za gościnę kustoszowi Pustelni Złotego Lasu Ks. Wiesławowi Kowalewskiemu, któremu z okazji imienin życzymy obfitości łask bożych.

            Czekamy na kolejne spotkania w zaciszu Rytwiańskiej Pustelni.

            Boże, naucz nas stawać w prawdzie i uczciwie wybierać Ciebie!

 

Stanisław Rosa